Ero sivun ”Armory” versioiden välillä
Hyppää navigaatioon
Rivi 266: | Rivi 266: | ||
|4 | |4 | ||
|- | |- | ||
|5 | |5 [[File:Advanced_buildings.png|14px|Tämä taso edellyttää edistyneen asevaraston tutkimista]] | ||
|3x3 | |3x3 | ||
|42 | |42 | ||
Rivi 302: | Rivi 302: | ||
|13 | |13 | ||
|- | |- | ||
|9 | |9 [[File:Superior_Buildings.png|25px|Tämä taso edellyttää ensiluokkaisen asevaraston tutkimista]] | ||
|4X4 | |4X4 | ||
|107 | |107 | ||
Rivi 365: | Rivi 365: | ||
|30 | |30 | ||
|- | |- | ||
|16 [[File:Dwarves_ico.png|15px|Tämä taso edellyttää kääpiötyylisen asevaraston tutkimista]] | |||
|4X5 | |||
|156 | |||
|401 | |||
|5h 13m | |||
|224.000 | |||
|65.800 | |||
|41 | |||
|- | |||
|17 | |||
|4X5 | |||
|37 | |||
|135 | |||
|5h 19m | |||
|278.000 | |||
|82.900 | |||
|44 | |||
|- | |||
|18 [[File:Fairies_ico.png|15px|Tämä taso edellyttää keijutyylisen asevaraston tutkimista]] | |||
|3X6 | |||
|32 | |||
|67 | |||
|5h 54m | |||
|290.000 | |||
|73.000 | |||
|46 | |||
|- | |||
|19 | |||
|3X6 | |||
|33 | |||
|84 | |||
|6h 12m | |||
|320.000 | |||
|82.000 | |||
|48 | |||
|} | |} | ||
===Rakennustasot === | ===Rakennustasot === |
Versio 15. maaliskuuta 2016 kello 18.53
|
Asevarasto
Tarkoitus
Asevarasto on armeijan rakennus, joka löytyy Rakennusvalikosta “Armeija” välilehdestä.
Tämän rakennuksen tarkoituksena on kasvattaa kasarmin koulutuspaikkojen kokoa. Mitä enemmän asevarastoja sinulla on, sitä useampia yksiköitä voit kouluttaa koulutuspaikoissa samanaikaisesti. Näin koulutuspaikkojen täyttäminen harventuu ja voit tuottaa enemmän yksiköitä esim. yön aikana.
Vaatimukset
Mikäli sinulla on resursseja, voit rakentaa asevaraston, kun olet avannut sen Tutkimuspuussa. Se edellyttää kadun yhdistämistä Kaupungintalolle. Sen voi myydä, rakentaa uudelleen ja sitä voi laajentaa.
Laajennus
Jokainen uusi asevarastorakennus tai jokainen asevaraston laajennus, lisää kasarmin koulutuspaikan kokoa.
Yhteenveto asevarastosta
Haltioiden asevarasto
Ihmisten asevarasto
Rakennustasot
Haltijoiden rakennustasot
Taso 1 | Taso 2 | Taso 3 | Taso 4 | Taso 5 | |
---|---|---|---|---|---|
Taso 6 | Taso 7 | Taso 8 | Taso 9 | Taso 10 | |
Taso 11 | Taso 12 | Taso 13 | Taso 14 | Taso 15 | |
Rakennustasoa klikkaamalla näet isomman kuvan. |
Ihmisten rakennustasot
Taso 1 | Taso 2 | Taso 3 | Taso 4 | Taso 5 | |
---|---|---|---|---|---|
Taso 6 | Taso 7 | Taso 8 | Taso 9 | Taso 10 | |
Taso 11 | Taso 12 | Taso 13 | Taso 14 | Taso 15 | |
Rakennustasoa klikkaamalla näet isomman kuvan. |