Ero sivun ”Kaupungintalo” versioiden välillä
(7 välissä olevaa versiota samalta käyttäjältä ei näytetä) | |||
Rivi 520: | Rivi 520: | ||
|120K | |120K | ||
|425K | |425K | ||
|- | |||
|40 [[File:Ch18.png|For this level you will need to research the Authentic Main Hall in chapter 18]] | |||
|8x8 | |||
|4712 | |||
|6008 | |||
|81:00 h | |||
|41000K<br>2100K<br>200K | |||
|[[File:coin_small.png|20px|Coins]]<br>[[File:Mana.png|20px|Mana]]<br>[[File:Unurium.png|25px|Unurium]] | |||
|100000K | |||
|10000K | |||
|162K | |||
|500K | |||
|- | |||
|41 [[File:Ch18.png|For this level you will need to research the Refined Authentic Main Hall in chapter 18]] | |||
|8x8 | |||
|5235 | |||
|6682 | |||
|82:00 h | |||
|47000K<br>2300K<br>220K | |||
|[[File:coin_small.png|20px|Coins]]<br>[[File:Mana.png|20px|Mana]]<br>[[File:Unurium.png|25px|Unurium]] | |||
|120000K | |||
|12000K | |||
|183K | |||
|600K | |||
|- | |||
|42 [[File:Ch19.png|For this level you will need to research the Prepared Main Hall in chapter 19]] | |||
|8x8 | |||
|18845 | |||
|7429 | |||
|83:00 h | |||
|54000K<br>2600K<br>240K | |||
|[[File:coin_small.png|20px|Coins]]<br>[[File:Mana.png|20px|Mana]]<br>[[File:Unurium.png|25px|Unurium]] | |||
|140000K | |||
|14000K | |||
|210K | |||
|700K | |||
|- | |||
|43 [[File:Ch19.png|For this level you will need to research the Optimally Prepared Main Hall in chapter 19]] | |||
|8x8 | |||
|7852 | |||
|8261 | |||
|85:00 h | |||
|61000K<br>3000K<br>260K | |||
|[[File:coin_small.png|20px|Coins]]<br>[[File:Mana.png|20px|Mana]]<br>[[File:Unurium.png|25px|Unurium]] | |||
|160000K | |||
|16000K | |||
|240K | |||
|800K | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Rivi 525: | Rivi 573: | ||
====Ihmisten kaupungintalo==== | ====Ihmisten kaupungintalo==== | ||
{| style="text-align: center" | {| style="text-align: center" | ||
!colspan=" | !colspan="11"|Tietoa ihmisten kaupungintalosta | ||
|- | |- | ||
|Taso | |Taso | ||
|colspan="4"|Vaatimukset | |colspan="4"|Vaatimukset | ||
|colspan=" | |colspan="2"|Kustannukset | ||
|colspan="4"|Hyödyt | |colspan="4"|Hyödyt | ||
|- | |- | ||
Rivi 537: | Rivi 585: | ||
|[[File:culture_icon.png|Kulttuuri]] | |[[File:culture_icon.png|Kulttuuri]] | ||
|[[File:time_small.png|Rakennusaika]] | |[[File:time_small.png|Rakennusaika]] | ||
| | |Määrä | ||
|[[File:undifReso.png|30px|Vaaditut resurssit]] | |||
|[[File: | |||
|[[File:coin_small.png|20px|Kolikot]]Kapasiteetti | |[[File:coin_small.png|20px|Kolikot]]Kapasiteetti | ||
|[[File:supply_small.png|20px|Tarvikkeet]]Kapasiteetti | |[[File:supply_small.png|20px|Tarvikkeet]]Kapasiteetti | ||
|[[File:help_small.png|Naapuriapu]]<br> | |[[File:help_small.png|Naapuriapu]]<br>Palkkio:<br>[[File:coin_small.png|20px|Kolikot]] | ||
|[[File:help_small.png|Naapuriapu]]<br> | |[[File:help_small.png|Naapuriapu]]<br>Vaikutus:<br>[[File:coin_small.png|20px|Kolikot]] | ||
|- | |- | ||
|1 | |1 | ||
|6x7 | |6x7 | ||
|0 | |0 | ||
|0 | |0 | ||
Rivi 566: | Rivi 610: | ||
|10m | |10m | ||
|3.300 | |3.300 | ||
| | |[[File:coin_small.png|20px|Coins]] | ||
| | |||
| | |||
|68K | |68K | ||
|6,8K | |6,8K | ||
Rivi 580: | Rivi 622: | ||
|3h 53m | |3h 53m | ||
|14K | |14K | ||
| | |[[File:coin_small.png|20px|Coins]] | ||
| | |||
| | |||
|130K | |130K | ||
|13K | |13K | ||
Rivi 588: | Rivi 628: | ||
|1,3K | |1,3K | ||
|- | |- | ||
|4 [[File:Ch1.png| | |4 <br>[[File:Ch1.png|25px|For this level on you will need to research the Advanced Main Hall]] | ||
|6x7 | |6x7 | ||
|34 | |34 | ||
Rivi 594: | Rivi 634: | ||
|4h 53m | |4h 53m | ||
|35,7K | |35,7K | ||
| | |[[File:coin_small.png|20px|Coins]] | ||
| | |||
| | |||
|220K | |220K | ||
|22K | |22K | ||
Rivi 608: | Rivi 646: | ||
|6h 05m | |6h 05m | ||
|63,4K | |63,4K | ||
| | |[[File:coin_small.png|20px|Coins]] | ||
| | |||
| | |||
|340K | |340K | ||
|34K | |34K | ||
Rivi 622: | Rivi 658: | ||
|7h 30m | |7h 30m | ||
|102K | |102K | ||
| | |[[File:coin_small.png|20px|Coins]] | ||
| | |||
| | |||
|480K | |480K | ||
|48K | |48K | ||
Rivi 636: | Rivi 670: | ||
|9h 10m | |9h 10m | ||
|156K | |156K | ||
| | |[[File:coin_small.png|20px|Coins]] | ||
| | |||
| | |||
|680K | |680K | ||
|68K | |68K | ||
Rivi 644: | Rivi 676: | ||
|6,8K | |6,8K | ||
|- | |- | ||
|8 [[File:Ch3.png| | |8 <br>[[File:Ch3.png|25px|For this level on you will need to research the Superior Main Hall]] | ||
|6x7 | |6x7 | ||
|75 | |75 | ||
Rivi 650: | Rivi 682: | ||
|11h 05m | |11h 05m | ||
|225K | |225K | ||
| | |[[File:coin_small.png|20px|Coins]] | ||
| | |||
| | |||
|910K | |910K | ||
|91K | |91K | ||
Rivi 664: | Rivi 694: | ||
|13h 16m | |13h 16m | ||
|307K | |307K | ||
| | |[[File:coin_small.png|20px|Coins]] | ||
| | |||
| | |||
|1200K | |1200K | ||
|120K | |120K | ||
Rivi 678: | Rivi 706: | ||
|15h 46m | |15h 46m | ||
|416K | |416K | ||
| | |[[File:coin_small.png|20px|Coins]] | ||
| | |||
| | |||
|1600K | |1600K | ||
|160K | |160K | ||
Rivi 692: | Rivi 718: | ||
|18h 36m | |18h 36m | ||
|553K | |553K | ||
| | |[[File:coin_small.png|20px|Coins]] | ||
| | |||
| | |||
|2000K | |2000K | ||
|200K | |200K | ||
Rivi 706: | Rivi 730: | ||
|21h 46m | |21h 46m | ||
|725K | |725K | ||
| | |[[File:coin_small.png|20px|Coins]] | ||
| | |||
| | |||
|2400K | |2400K | ||
|240K | |240K | ||
Rivi 720: | Rivi 742: | ||
|25h 18m | |25h 18m | ||
|927K | |927K | ||
| | |[[File:coin_small.png|20px|Coins]] | ||
| | |||
| | |||
|3000K | |3000K | ||
|300K | |300K | ||
Rivi 734: | Rivi 754: | ||
|29h 10m | |29h 10m | ||
|1160K | |1160K | ||
| | |[[File:coin_small.png|20px|Coins]] | ||
| | |||
| | |||
|3600K | |3600K | ||
|360K | |360K | ||
Rivi 748: | Rivi 766: | ||
|33h 20m | |33h 20m | ||
|1440K | |1440K | ||
| | |[[File:coin_small.png|20px|Coins]] | ||
| | |||
| | |||
|4400K | |4400K | ||
|440K | |440K | ||
Rivi 756: | Rivi 772: | ||
|44K | |44K | ||
|- | |- | ||
|16 [[File:Ch6.png| | |16 [[File:Ch6.png|25px|For this level on you will need to research the Dwarven Style Main Hall]] | ||
|6x7 | |6x7 | ||
|254 | |254 | ||
Rivi 762: | Rivi 778: | ||
|34h 00m | |34h 00m | ||
|1870K | |1870K | ||
| | |[[File:coin_small.png|20px|Coins]] | ||
| | |||
| | |||
|5000K | |5000K | ||
|500K | |500K | ||
Rivi 776: | Rivi 790: | ||
|34h 00m | |34h 00m | ||
|2320K | |2320K | ||
| | |[[File:coin_small.png|20px|Coins]] | ||
| | |||
| | |||
|5700K | |5700K | ||
|570K | |570K | ||
Rivi 784: | Rivi 796: | ||
|57K | |57K | ||
|- | |- | ||
|18 [[File:Ch7.png| | |18 [[File:Ch7.png|25px|For this level on you will need to research the Fairies Style Main Hall]] | ||
|6x7 | |6x7 | ||
|281 | |281 | ||
Rivi 790: | Rivi 802: | ||
|1d 12h | |1d 12h | ||
|2380K | |2380K | ||
| | |[[File:coin_small.png|20px|Coins]] | ||
| | |||
| | |||
|6600K | |6600K | ||
|660K | |660K | ||
Rivi 804: | Rivi 814: | ||
|1d 14h | |1d 14h | ||
|2440K | |2440K | ||
| | |[[File:coin_small.png|20px|Coins]] | ||
| | |||
| | |||
|7700K | |7700K | ||
|770K | |770K | ||
Rivi 812: | Rivi 820: | ||
|70K | |70K | ||
|- | |- | ||
|20 [[File:Ch8.png| | |20 [[File:Ch8.png|25px|For this level on you will need to research the Orcs Style Main Hall]] | ||
|6x7 | |6x7 | ||
|489 | |489 | ||
Rivi 818: | Rivi 826: | ||
|1d 17h | |1d 17h | ||
|2500K | |2500K | ||
| | |[[File:coin_small.png|20px|Coins]] | ||
| | |||
| | |||
|9000K | |9000K | ||
|900K | |900K | ||
Rivi 832: | Rivi 838: | ||
|1d 19h | |1d 19h | ||
|2800K | |2800K | ||
| | |[[File:coin_small.png|20px|Coins]] | ||
| | |||
| | |||
|10400K | |10400K | ||
|1040K | |1040K | ||
Rivi 840: | Rivi 844: | ||
|87K | |87K | ||
|- | |- | ||
|22 [[File:Ch9.png| | |22 [[File:Ch9.png|25px|For this level on you will need to research the Wood Elves Style Main Hall]] | ||
|7x6 | |7x6 | ||
|558 | |558 | ||
|613 | |613 | ||
|1d 21h | |1d 21h | ||
|3000K | |3000K<br>133K | ||
| | |[[File:coin_small.png|20px|Coins]]<br>[[File:Mana.png|20px|Mana]] | ||
| | |||
| | |||
|11900K | |11900K | ||
|1190K | |1190K | ||
Rivi 858: | Rivi 860: | ||
|630 | |630 | ||
|684 | |684 | ||
|1d 23h | |1d 23h | ||
|3300K | |3300K<br>160K | ||
| | |[[File:coin_small.png|20px|Coins]]<br>[[File:Mana.png|20px|Mana]] | ||
| | |||
| | |||
|13600K | |13600K | ||
|1360K | |1360K | ||
Rivi 868: | Rivi 868: | ||
|104K | |104K | ||
|- | |- | ||
|24 [[File:Ch10.png|For this level on you will need to research the Sorcerers Style Main Hall in chapter 10]] | |||
|24 [[File:Ch10.png| | |||
|7x6 | |7x6 | ||
|711 | |711 | ||
|762 | |762 | ||
|1d 20h | |1d 20h | ||
|3600K | |3600K<br>192K | ||
| | |[[File:coin_small.png|20px|Coins]]<br>[[File:Mana.png|20px|Mana]] | ||
| | |||
| | |||
|15400K | |15400K | ||
|1540K | |1540K | ||
Rivi 888: | Rivi 885: | ||
|850 | |850 | ||
|2d 3h | |2d 3h | ||
|3900K | |3900K<br>230K | ||
| | |[[File:coin_small.png|20px|Coins]]<br>[[File:Mana.png|20px|Mana]] | ||
| | |||
| | |||
|17400K | |17400K | ||
|1740K | |1740K | ||
Rivi 897: | Rivi 892: | ||
|124K | |124K | ||
|- | |- | ||
|26 [[File:Ch11.png| | |26 [[File:Ch11.png|For this level on you will need to research the Halfling Style Main Hall in chapter 11]] | ||
|7x7 | |7x7 | ||
|870 | |870 | ||
|945 | |945 | ||
|2d 5h | |2d 5h | ||
|4200K | |4200K<br>280K | ||
| | |[[File:coin_small.png|20px|Coins]]<br>[[File:Mana.png|20px|Mana]] | ||
| | |||
| | |||
|19600K | |19600K | ||
|1960K | |1960K | ||
Rivi 916: | Rivi 909: | ||
|1051 | |1051 | ||
|2d 7h | |2d 7h | ||
|4600K | |4600K<br>330K | ||
| | |[[File:coin_small.png|20px|Coins]]<br>[[File:Mana.png|20px|Mana]] | ||
| | |||
| | |||
|22000K | |22000K | ||
|2200K | |2200K | ||
Rivi 925: | Rivi 916: | ||
|147K | |147K | ||
|- | |- | ||
|28 [[File:Ch12.png| | |28 [[File:Ch12.png|For this level on you will need to research the Modernized Main Hall in chapter 12]] | ||
|7x7 | |7x7 | ||
|1146 | |1146 | ||
|1168 | |1168 | ||
|2d 9h | |2d 9h | ||
|4900K | |4900K<br>390K | ||
| | |[[File:coin_small.png|20px|Coins]]<br>[[File:Mana.png|20px|Mana]] | ||
| | |||
| | |||
|25000K | |25000K | ||
|2500K | |2500K | ||
Rivi 944: | Rivi 933: | ||
|1298 | |1298 | ||
|2d 11h | |2d 11h | ||
|5300K | |5300K<br>470K | ||
| | |[[File:coin_small.png|20px|Coins]]<br>[[File:Mana.png|20px|Mana]] | ||
| | |||
| | |||
|27000K | |27000K | ||
|2700K | |2700K | ||
Rivi 953: | Rivi 940: | ||
|172K | |172K | ||
|- | |- | ||
|30 [[File:Ch13.png| | |30 [[File:Ch13.png|For this level on you will need to research the Robust Main Hall in chapter 13]] | ||
|8x7 | |8x7 | ||
|1379 | |1379 | ||
|1599 | |1599 | ||
|2d 12h | |2d 12h | ||
|5700K | |5700K<br>550K | ||
| | |[[File:coin_small.png|20px|Coins]]<br>[[File:Mana.png|20px|Mana]] | ||
| | |||
| | |||
|31000K | |31000K | ||
|3100K | |3100K | ||
Rivi 972: | Rivi 957: | ||
|1599 | |1599 | ||
|2d 14h | |2d 14h | ||
|6100K | |6100K<br>650K | ||
| | |[[File:coin_small.png|20px|Coins]]<br>[[File:Mana.png|20px|Mana]] | ||
| | |||
| | |||
|34000K | |34000K | ||
|3400K | |3400K | ||
Rivi 981: | Rivi 964: | ||
|200K | |200K | ||
|- | |- | ||
|32 [[File:Ch14.png| | |32 [[File:Ch14.png|For this level you will need to research the Evolved Main Hall in chapter 14]] | ||
|8x7 | |8x7 | ||
|1570 | |1570 | ||
|1772 | |1772 | ||
|2d 15h | |2d 15h | ||
|6500K | |6500K<br>770K<br>45K<br>90K | ||
| | |[[File:coin_small.png|20px|Coins]]<br>[[File:Mana.png|20px|Mana]]<br>[[File:Orcs.png|20px|Orcs]]<br>[[File:seed_icon.png|25px|Seeds]] | ||
| | |||
| | |||
|38000K | |38000K | ||
|3800K | |3800K | ||
Rivi 995: | Rivi 976: | ||
|210K | |210K | ||
|- | |- | ||
|33 | |33 [[File:Ch14.png|For this level you will need to research the Evolved Main Hall 2 in chapter 14]] | ||
|8x7 | |8x7 | ||
|1997 | |1997 | ||
|1965 | |1965 | ||
|2d 17h | |2d 17h | ||
|6900K | |6900K<br>910K<br>50K<br>100K | ||
| | |[[File:coin_small.png|20px|Coins]]<br>[[File:Mana.png|20px|Mana]]<br>[[File:Orcs.png|20px|Orcs]]<br>[[File:seed_icon.png|25px|Seeds]] | ||
| | |||
| | |||
|41000K | |41000K | ||
|4100K | |4100K | ||
|69K | |69K | ||
|230K | |230K | ||
|- | |- | ||
|34 [[File:Ch15.png|For this level you will need to research the Elvenar Style Main Hall in chapter 15]] | |34 [[File:Ch15.png|For this level you will need to research the Elvenar Style Main Hall in chapter 15]] | ||
Rivi 1 036: | Rivi 993: | ||
|5301 | |5301 | ||
|2d 17h | |2d 17h | ||
|38500K | |38500K<br>750K<br>95K<br>105K<br>100K | ||
| | |[[File:coin_small.png|20px|Coins]]<br>[[File:Mana.png|20px|Mana]]<br>[[File:Gr8_obsidian.png|20px|Obsidian]]<br>[[File:Gr8_arcaneink.png|20px|Arcane Ink]]<br>[[File:Gr8_velvet.png|20px|Velvet]] | ||
|[[File:Gr8_obsidian.png|20px|Obsidian]]<br>[[File:Gr8_arcaneink.png|20px|Arcane Ink]]<br>[[File:Gr8_velvet.png|20px|Velvet]] | |||
|44000K | |44000K | ||
|4400K | |4400K | ||
Rivi 1 050: | Rivi 1 005: | ||
|3064 | |3064 | ||
|2d 22h | |2d 22h | ||
|42500K | |42500K<br>850K<br>105K<br>110K<br>115K | ||
| | |[[File:coin_small.png|20px|Coins]]<br>[[File:Mana.png|20px|Mana]]<br>[[File:Gr8_obsidian.png|20px|Obsidian]]<br>[[File:Gr8_arcaneink.png|20px|Arcane Ink]]<br>[[File:Gr8_velvet.png|20px|Velvet]] | ||
|[[File:Gr8_obsidian.png|20px|Obsidian]]<br>[[File:Gr8_arcaneink.png|20px|Arcane Ink]]<br>[[File:Gr8_velvet.png|20px|Velvet]] | |||
|46000K | |46000K | ||
|4600K | |4600K | ||
Rivi 1 064: | Rivi 1 017: | ||
|7820 | |7820 | ||
|81:00 h | |81:00 h | ||
|37000K | |37000K<br>1200K<br>1000K | ||
| | |[[File:coin_small.png|20px|Coins]]<br>[[File:Mana.png|20px|Mana]]<br>[[File:Good_scrolls_small.png|20px|Scrolls]] | ||
|[[File:Good_scrolls_small.png|20px|Scrolls]] | |||
|50000K | |50000K | ||
|5000K | |5000K | ||
Rivi 1 078: | Rivi 1 029: | ||
|10142 | |10142 | ||
|84:00 h | |84:00 h | ||
|45000K | |45000K<br>1500K<br>1300K | ||
| | |[[File:coin_small.png|20px|Coins]]<br>[[File:Mana.png|20px|Mana]]<br>[[File:Good_scrolls_small.png|20px|Scrolls]] | ||
|[[File:Good_scrolls_small.png|20px|Scrolls]] | |||
|54000K | |54000K | ||
|5400K | |5400K | ||
|90K | |90K | ||
|325K | |325K | ||
|- | |||
|38 [[File:Ch17.png|For this level you will need to research the Optimized Elvenar Style Main Hall in chapter 17]] | |||
|8x8 | |||
|7593 | |||
|2924 | |||
|78:00 h | |||
|33000K<br>1570K | |||
|[[File:coin_small.png|20px|Coins]]<br>[[File:Mana.png|20px|Mana]] | |||
|65000K | |||
|6500K | |||
|100K | |||
|375K | |||
|- | |||
|39 [[File:Ch17.png|For this level you will need to research the Final Elvenar Style Main Hall in chapter 17]] | |||
|8x8 | |||
|8160 | |||
|5416 | |||
|79:00 h | |||
|36000K<br>1830K | |||
|[[File:coin_small.png|20px|Coins]]<br>[[File:Mana.png|20px|Mana]] | |||
|80000K | |||
|8000K | |||
|120K | |||
|425K | |||
|- | |||
|40 [[File:Ch18.png|For this level you will need to research the Authentic Main Hall in chapter 18]] | |||
|8x8 | |||
|4712 | |||
|6008 | |||
|81:00 h | |||
|41000K<br>2100K<br>200K | |||
|[[File:coin_small.png|20px|Coins]]<br>[[File:Mana.png|20px|Mana]]<br>[[File:Unurium.png|25px|Unurium]] | |||
|100000K | |||
|10000K | |||
|162K | |||
|500K | |||
|- | |||
|41 [[File:Ch18.png|For this level you will need to research the Refined Authentic Main Hall in chapter 18]] | |||
|8x8 | |||
|5235 | |||
|6682 | |||
|82:00 h | |||
|47000K<br>2300K<br>220K | |||
|[[File:coin_small.png|20px|Coins]]<br>[[File:Mana.png|20px|Mana]]<br>[[File:Unurium.png|25px|Unurium]] | |||
|120000K | |||
|12000K | |||
|183K | |||
|600K | |||
|- | |||
|42 [[File:Ch19.png|For this level you will need to research the Prepared Main Hall in chapter 19]] | |||
|8x8 | |||
|18845 | |||
|7429 | |||
|83:00 h | |||
|54000K<br>2600K<br>240K | |||
|[[File:coin_small.png|20px|Coins]]<br>[[File:Mana.png|20px|Mana]]<br>[[File:Unurium.png|25px|Unurium]] | |||
|140000K | |||
|14000K | |||
|210K | |||
|700K | |||
|- | |||
|43 [[File:Ch19.png|For this level you will need to research the Optimally Prepared Main Hall in chapter 19]] | |||
|8x8 | |||
|7852 | |||
|8261 | |||
|85:00 h | |||
|61000K<br>3000K<br>260K | |||
|[[File:coin_small.png|20px|Coins]]<br>[[File:Mana.png|20px|Mana]]<br>[[File:Unurium.png|25px|Unurium]] | |||
|160000K | |||
|16000K | |||
|240K | |||
|800K | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Rivi 1 179: | Rivi 1 200: | ||
!Taso 36 | !Taso 36 | ||
!Taso 37 | !Taso 37 | ||
! | !Taso 38 | ||
! | !Taso 39 | ||
! | ! | ||
|- | |- | ||
|[[File:Elves_Townhall_36.png|120px]] | |[[File:Elves_Townhall_36.png|120px]] | ||
|[[File:Elves_Townhall_37.png|120px]] | |[[File:Elves_Townhall_37.png|120px]] | ||
| | |[[File:Elves_Townhall_38.png|120px]] | ||
| | |[[File:Elves_Townhall_39.png|120px]] | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
Rivi 1 282: | Rivi 1 303: | ||
!Taso 36 | !Taso 36 | ||
!Taso 37 | !Taso 37 | ||
! | !Taso 38 | ||
! | !Taso 39 | ||
! | ! | ||
|- | |- | ||
|[[File:Humans_Townhall_36.png|120px]] | |[[File:Humans_Townhall_36.png|120px]] | ||
|[[File:Humans_Townhall_37.png|120px]] | |[[File:Humans_Townhall_37.png|120px]] | ||
| | |[[File:Humans_Townhall_38.png|120px]] | ||
| | |[[File:Humans_Townhall_39.png|120px]] | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|colspan="6" style="font-size:12px;text-align:center;"|Rakennusta klikkaamalla saat isomman kuvan. | |colspan="6" style="font-size:12px;text-align:center;"|Rakennusta klikkaamalla saat isomman kuvan. | ||
|} | |} |
Nykyinen versio 21. helmikuuta 2022 kello 23.31
|
Kaupungintalo
Tarkoitus
Kaupungintalo on kaupunkisi keskus ja toimii päävarastona. Toimiakseen, suurin osa rakennuksista on liitettävä kaupungintaloon kaduilla.
Rakennuksen klikkaus avaa tuotettujen resurssien inventaarin. Kaupungintaloon voi varastoida kolikoita, tarvikkeita ja tiedostavia tavaroita. Tavaroiden varastoinnissa ei ole rajoituksia. Sitä vastoin, jos haluat laajentaa kolikoiden ja tarvikkeiden varastokapasiteettia, on kaupungintaloa laajennettava.
Kaupungintalo tarjoaa myös muinaisjäänteiden ja tuotannon tehostusten yleiskatsaukset.
Tuotannon tehostus: pelin edetessä kykenet tuottamaan pelin yhdeksästä tavarasta kolmea. Saat aluksi kolme satunnaista tehostettavaa tavaraa. Ne on listattuna kaupungintalossa. Tuotannon tehostus edellyttää sen tekniikan avaamista Tekniikkapuussa sekä sitä vastaavien muinaisjäänteen keräämistä maailmankartalta.
Vaatimukset
Kaupungintalo on käytettävissä heti pelin alusta lähtien eikä sen saamiseen ei ole vaatimuksia. Sitä voi siirtää paikasta toiseen, mutta sitä ei voi myydä eikä rakentaa uudelleen.
Laajennus
Kaupungitalon laajennus uudelle tasolle lisää:
- Varastoitavien kolikoiden ja tarvikkeiden määrää;
- Kolikoiden määrää, jotka saat rakennukseen naapuriavun kautta annetuista lahjoituksista;
- Palkkioiden määrää, jotka saat antaessasi muille pelaajille naapuriapua.