Ero sivun ”Palkkasoturileiri” versioiden välillä
Rivi 150: | Rivi 150: | ||
|260k | |260k | ||
|250 | |250 | ||
|- | |||
|13 [[File:Ch13.png|25px|Tutkimus on Amunikappaleessa]] | |||
|6x4 | |||
|535 | |||
|1163 | |||
|18h 52m | |||
|2800 K | |||
|280 K | |||
|270 | |||
|- | |||
|14 | |||
|6x4 | |||
|615 | |||
|1338 | |||
|19h 38m | |||
|3000 K | |||
|290 K | |||
|300 | |||
|- | |||
|15 | |||
|6x4 | |||
|708 | |||
|1539 | |||
|20h 24m | |||
|3200 K | |||
|310 K | |||
|320 | |||
|- | |||
|16 | |||
|6x4 | |||
|814 | |||
|1769 | |||
|21h 10m | |||
|3300 K | |||
|330 K | |||
|350 | |||
|- | |||
|} | |} | ||
Versio 20. elokuuta 2018 kello 23.22
|
Palkkasoturileiri
Merkitys
Tässä rakennuksessa voit kouluttaa uusia erikoisyksiköitä, jotka ovat avattavissa sen jälkeen kun olet kappaleessa VII tuonut keijut takaisin. Rakennustasot alentavat yksikköjen koulutusaikaa.
Palkkasoturileirissä voit tuottaa kolmen tyyppisiä yksiköitä: Kukoistava maagi, Kuhnuriratsastaja ja Metsänvartija. Nämä yksiköt kuuluvat kahdelle vierailevalle rodulle: keijuille ja puuhaltioille. Tämä rakennus jakaa jononsa Kasarmien ja Koulutusalueiden kanssa.
Vaatimukset
Voit rakentaa palkkasoturileirin heti avattuasi sen Tutkimuspuussa ja kun sinulla on sitä vastaavat resurssit. Se on yhdistettävä Kaupungintaloon, sen voi myydä, rakentaa uudelleen ja se on päivitettävissä.
Päivitys
Jokainen Palkkasoturileirin päivitys alentaa koulutusaikaa.
Koulutus
Yksikköjen koulutus maksaa Tarvikkeita ja aikaa. Mitä enemmän koulutusalueella on samaan aikaan koulutettuja yksiköitä, sitä enemmän resursseja tarvitset aloittaaksesi koulutuksen, ja sitä enemmän aikaa koulutukseen kuluu. Premiumilla voit saattaa koulutuksen heti loppuun.
Kuten Kasarmeissakin, koulutettavien yksikköjen määrä riippuu Asevarastosi määrästä sekä yhden yksikön painosta. Joukon koko lisääntyy myös sovittamalla tekniikkapuusta löytyviin "Joukon koon päivitys" tutkimuksiin.
Palkkasoturileirikatsaus
Rakennustasot
Taso 1 | Taso 2 | Taso 3 | Taso 4 | ||
---|---|---|---|---|---|
Taso 5 | Taso 6 | Taso 7 | Taso 8 | ||
Taso 9 | Taso 10 | Taso 11 | Taso 12 | ||
Rakennustasoa klikkaamalla saat isomman kuvan. |