Ero sivun ”Workshop” versioiden välillä
(3 välissä olevaa versiota samalta käyttäjältä ei näytetä) | |||
Rivi 321: | Rivi 321: | ||
|[[File:supply_small.png|Tarvikkeet]] | |[[File:supply_small.png|Tarvikkeet]] | ||
|[[File:supply_small.png|Tarvikkeet]]Tuotanto | |[[File:supply_small.png|Tarvikkeet]]Tuotanto | ||
|- | |- | ||
|1 | |1 | ||
Rivi 330: | Rivi 329: | ||
|500 | |500 | ||
|0 | |0 | ||
|29/ | | | ||
|29/t | |||
|- | |- | ||
|2 | |2 | ||
Rivi 339: | Rivi 339: | ||
|3.800 | |3.800 | ||
|94 | |94 | ||
|53/ | | | ||
|53/t | |||
|- | |- | ||
|3 | |3 | ||
Rivi 345: | Rivi 346: | ||
|9 | |9 | ||
|5 | |5 | ||
| | |2t 30m | ||
|14.000 | |14.000 | ||
|330 | |330 | ||
|74/ | | | ||
|74/t | |||
|- | |- | ||
|4 | |4 | ||
Rivi 354: | Rivi 356: | ||
|8 | |8 | ||
|7 | |7 | ||
| | |3t 08m | ||
|29.000 | |29.000 | ||
|700 | |700 | ||
|94/ | | | ||
|94/t | |||
|- | |- | ||
|5 | |5 | ||
Rivi 363: | Rivi 366: | ||
|6 | |6 | ||
|9 | |9 | ||
| | |3t 53m | ||
|43.000 | |43.000 | ||
|1.000 | |1.000 | ||
|113/ | | | ||
|113/t | |||
|- | |- | ||
|6 | |6 | ||
Rivi 372: | Rivi 376: | ||
|8 | |8 | ||
|5 | |5 | ||
| | |4t 46m | ||
|63.000 | |63.000 | ||
|1.500 | |1.500 | ||
|131/ | | | ||
|131/t | |||
|- | |- | ||
|7 | |7 [[File:Ch2.png|Tämä taso edellyttä edistyneen työpajan tutkimista kappaleessa 2]] | ||
|2x3 | |2x3 | ||
|38 | |38 | ||
|19 | |19 | ||
| | |5t 48m | ||
|84.000 | |84.000 | ||
|1.900 | |1.900 | ||
|223/ | | | ||
|223/t | |||
|- | |- | ||
|8 | |8 | ||
Rivi 390: | Rivi 396: | ||
|11 | |11 | ||
|6 | |6 | ||
| | |7t 01m | ||
|110.000 | |110.000 | ||
|2.600 | |2.600 | ||
|249/ | | | ||
|249/t | |||
|- | |- | ||
|9 | |9 | ||
Rivi 399: | Rivi 406: | ||
|15 | |15 | ||
|5 | |5 | ||
| | |8t 25m | ||
|140.000 | |140.000 | ||
|3.200 | |3.200 | ||
|274/ | | | ||
|274/t | |||
|- | |- | ||
|10 | |10 | ||
Rivi 408: | Rivi 416: | ||
|19 | |19 | ||
|5 | |5 | ||
| | |9t 03m | ||
|180.000 | |180.000 | ||
|4.100 | |4.100 | ||
|298/ | | | ||
|298/t | |||
|- | |- | ||
|11 | |11 [[File:Ch4.png|Tämä taso edellyttä ylivertaisen työpajan tutkimista kappaleessa 4]] | ||
|3x4 | |3x4 | ||
|168 | |168 | ||
|73 | |73 | ||
| | |9t 20m | ||
|220.000 | |220.000 | ||
|4.900 | |4.900 | ||
|644/ | | | ||
|644/t | |||
|- | |- | ||
|12 | |12 | ||
Rivi 426: | Rivi 436: | ||
|33 | |33 | ||
|10 | |10 | ||
| | |9t 36m | ||
|270.000 | |270.000 | ||
|6.000 | |6.000 | ||
|691/ | | | ||
|691/t | |||
|- | |- | ||
|13 | |13 | ||
Rivi 435: | Rivi 446: | ||
|38 | |38 | ||
|8 | |8 | ||
| | |9t 51m | ||
|320.000 | |320.000 | ||
|7.000 | |7.000 | ||
|738/ | | | ||
|738/t | |||
|- | |- | ||
|14 | |14 | ||
Rivi 444: | Rivi 456: | ||
|45 | |45 | ||
|8 | |8 | ||
| | |10t 06m | ||
|380.000 | |380.000 | ||
|8.200 | |8.200 | ||
|783/ | | | ||
|783/t | |||
|- | |- | ||
|15 | |15 | ||
Rivi 453: | Rivi 466: | ||
|51 | |51 | ||
|7 | |7 | ||
| | |10t 20m | ||
|440.000 | |440.000 | ||
|9.600 | |9.600 | ||
|828/ | | | ||
|828/t | |||
|- | |||
|16 [[File:Ch6.png|Tämä taso edellyttä kääpiötyylisen työpajan tutkimista kappaleessa 6]] | |||
|3x5 | |||
|169 | |||
|122 | |||
|13t 10m | |||
|722.000 | |||
|15.900 | |||
| | |||
|1.090/t | |||
|- | |||
|17 | |||
|3x5 | |||
|39 | |||
|34 | |||
|13t 26m | |||
|895.000 | |||
|20.000 | |||
| | |||
|1.160/t | |||
|- | |||
|18 [[File:Ch7.png|Tämä taso edellyttä keijutyylisen työpajan tutkimista kappaleessa 7]] | |||
|6x3 | |||
|183 | |||
|109 | |||
|18t 02m | |||
|1.310.000 | |||
|32.400 | |||
| | |||
|1.470/t | |||
|- | |||
|19 | |||
|6x3 | |||
|60 | |||
|48 | |||
|18t 09m | |||
|1.390.000 | |||
|34.600 | |||
| | |||
|1.550/t | |||
|- | |||
|20 [[File:Ch8.png|Tämä taso edellyttä örkkityylisen työpajan tutkimista kappaleessa r 8]] | |||
|6x3 | |||
|101 | |||
|51 | |||
|18t 14m | |||
|1.470.000 | |||
|36.700 | |||
|1680 | |||
|1.640/t | |||
|- | |||
|21 | |||
|6x3 | |||
|109 | |||
|56 | |||
|18t 18m | |||
|1.560.000 | |||
|38.800 | |||
|1910 | |||
|1.740/t | |||
|- | |||
|22 [[File:Ch9.png|Tämä taso edellyttä puuhaltiatyylisen työpajan tutkimista kappaleessa 9]] | |||
|4x5 | |||
|257 | |||
|141 | |||
|20t 40m | |||
|1.840.000 | |||
|45.800 | |||
|2200 | |||
|2.040/t | |||
|- | |||
|23 | |||
|4x5 | |||
|145 | |||
|82 | |||
|20t 56m | |||
|1.950.000 | |||
|48.400 | |||
|2400 | |||
|2.160/t | |||
|- | |||
|24 [[File:Ch10.png|Tämä taso edellyttä noitatyylisen työpajan tutkimista kappaleessa r 10]] | |||
|4x5 | |||
|159 | |||
|88 | |||
|21t 9m | |||
|2.050.000 | |||
|51.100 | |||
|2.700 | |||
|2.280/t | |||
|- | |- | ||
|25 | |||
|4x5 | |||
|179 | |||
|96 | |||
|21t 20m | |||
|2.160.000 | |||
|53.900 | |||
|3.000 | |||
|2.410/t | |||
|} | |} | ||
=== Rakennustasot === | === Rakennustasot === |
Nykyinen versio 2. huhtikuuta 2017 kello 16.03
|
Työpaja
Tarkoitus
Työpajat ovat, asutusten kanssa, kaupunkisi tärkeitä rakennuksia, sillä ne tuottavat tärkeitä resursseja: tarvikkeita. Rakentajasi tarvitsevat tarvikkeita ei-asuttavien rakennusten laajentamiseen ja rakentamiseen. Tekniikoiden avaaminen, tuotteiden tuottaminen, rakennusten laajentaminen ja yksikköjen kouluttaminen edellyttävät myös tarvikkeita.
Voit valita tarvikkeiden tuotannon kuudesta vaihtoehdosta, jotka eroavat sekä tuotantoajoiltaan että tuotannon tuloksiltaan.
Aloittaessasi tuotannon, vihjeestä on nähtävissä edistyspalkki.
Jos jostakin syystä haluat peruuttaa tuotantosi, sinun pitää klikata Työpajaa ja valita “Tuotanto” välilehdestä “Peruuta tuotanto”. Muista: jos haluat ylläpitää tarvikkeesi tulon, sinun on tilattava ne tuottamaan uudelleen.
Vain kerätyt tarvikkeet ovat käytettävissä!
Työpajan jokaisesta laajennuksesta tarvikkeidesi tuotanto tehostuu.
Vihje: Kulttuurilla on vaikutus tarvikkeiden tuotantoon. Mitä enemmän vapaata kulttuuria kaupungissasi on, sitä enemmän bonusta saa. |
Vaatimukset
Työpajan voi rakentaa Rakennusvalikosta. Se on yhdistettävä kaupungintaloon. Sen voi siirtää, myydä, rakentaa uudelleen ja laajentaa.
Laajennus
Työpajan laajennus seuraavalle tasolle lisää:
- Tuotettujen tarvikkeiden määrää / aika. Näin tuotannosta tulee tehokkaampaa!